Eskişehir Otel

Eskişehir kenti için kelimeler kifayetsiz kalıyor sözü abartı olmazTürkiye’nin en kalabalık olan 25. şehridir. İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve bölgenin de en kalabalık dördüncü kentidir. Ülkemizde en yoğun üniversite yoğunluğu olan kentlerden bir tanesidir. Aynı zamanda önemli sanayi kuruluşlarının olduğu bir yerleşim birimidir. Hareketliliğin hız kesmediği yerleşim yerleri arasında yer alır. Durum böyle olunca da Eskişehir otel noktasında çok fazla talep olan kentler arasındadır. O yüzden yaşanan arz talep meselesine bağlı olarak kentte değişik kesimlerin beklentilerine yanıt veren irili ufaklı çok sayıda işletme bulunur. O yüzden kente gelenler hiçbir biçimde zorlanmadan kendilerine en uygun olan otelde kalırlar.

Eskişehir Termal Otel

Eskişehir otel denilince ilk akla gelen yerlerin başında termal oteller gelir. Kent bu alanda bambaşka bir zenginliğe sahiptir. Gerek kent merkezinde gerek ise kentin değişik yerlerinde çok farklı özellikleri bulunan termal oteller vardır. Bilindiği gibi termal oteller özel konseptte olan otellerdir. Bu otellerde şifalı termal ya da bir diğer ifade ediş biçimi ile kaplıca suları bulunur. Bu sular farklı sağlık sorunlarına iyi gelir. Eskişehir’de olan bu termal oteller içinde ev tipinde olanlar, ultra lüks olanlar, odasında özel küveti olanlar gibi çok değişik türden kısa ya da uzun süreli kalmaya uygun termal oteller bulunur.

Eskişehir Aile Hamamı

Hamam olgusu Türk kültürünün vazgeçilmezleri arasında yer alır. Dünden bugüne sürdürülegelen bir olgudur. Üstelik gelin alma, düğün hamamı gibi gelenekler de vardır. Tüm bunlara istinaden de ülkemizin birçok yerinde aile hamamları vardır. Hamamlar topluca gidildiğinde son derece eğlenceli olan mekanlardır. İşte eskişehir kentinde de temiz, hijyenik, güvenilir aile hamamları bulunur. Bu hamamların içinde bazıları otellerin bünyesinde yer alır. Kadın için ayrı, erkekler için ayrı hamam bölümleri vardır. Bunun yanı sıra kese, köpük gibi seçenekler de bu mekanlarda bulunur.

Eskişehir Ucuz Otel

Eskişehir otel seçenekleri içinde ucuz oteller çok önemli bir kesimin beklentilerine yanıt verir. Bu oteller ekonomik yönden otelde kalmaya maddi durumları yetmeyen ama kalmak durumunda kalan kişiler içindir. Maddi açıdan düşük geliri olan bu insanlara kent merkezinde hitap eden yıldızlı, yıldızsız birçok otel vardır. Buralarda güvenle insanlar her zaman kalabilir. Temiz ve hijyenik olan otellerdir. Kent bu alanda da üst seviyededir.

Eskişehir Merkez Otelleri

Eskişehir otel noktasında en çok merkezinde oteller olan bir kenttir. Burada iş amaçlı olarak özellikle gelenlerin tercih ettiği birçok otel vardır. Bu oteller içinde uluslararası bilinen otellerin sayısı da az denemeyecek kadar çoktur. Butik oteller, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı, şehir oteli statüsünde oteller vardır.Otelllerin fiyatları ise otelin özelliğine göre değişir. Bu otellerde diğer otellerde olduğu gibi kredi kartı ile ödeme, nakit ödeme seçenekleri vardır.